Düşün, Deneyimle, Doğrula

Sahip olduğumuz yeteneklerimiz öğrendiklerimiz den gelir. Ne kadar çok dinler, okur, gezersiniz ve bunu öğrenirsiniz o kadar vasıf sahibi olursunuz. Burada ki öncelik önyargılardan kurtulup doğanın bahşettiklerini kucaklamakla olur. Doğa istediklerine verir, sadece senden uzağa bırakır. Bunun için iç yolculuğunu tamamlaman gerek.

Image

İstediklerini ulaşmak için emekği düşünce ve çabayı kalpte hissetmekle olur. Bunun sonucunda ulaşılmaz olan sana gelir doğa tarafından.

25 yılın sonunda dinlediklerim, gördüklerim, okuduklarım; kısaca doğanın bana bağşettiğini topladım. Şimdi bunları eksiğimle öğrendiklerimi geri doğaya vermek istedim. Bir başkası bilsin diye bilmenin sorumluluğuyla bilmeyene anlatarak borcumuzu ödemiş oluyoruz.

Bunun için ilk adımınız olan düşünce okulumuzu açmanın zamanı geldi diye düşünüyorum. Yolculuğa ilk başladığım andan itibaren yolda eşlik eden, yolumdan eden , yeni bir yol açan, buraya ulaşılmamı sağlayan her bir çakıl taşına minnetle.

Image

Platon okulu özel ve özgun projelerin bir arada bulunduğu eğitim yapısını içeriğini katkı sunabilecek yeniliklerin olduğu bir eğitim kurumudur. Bir çok farklı projeyi bir arada bulabileceğiniz okulumuzda düşünen herkesin bir yol bulabileceği katkı sunabileceği geniş tabanlı bir platformdur. Her bir projede önceliğimiz insan hayatı ve bu hayatın yaşanılabilir, üretilebilir iz bırakabilir hayat olmasıdır. Binlerce kişilik bir aileden oluşan okulumuz topluma dokunan değer üreten her kuruluşun yanında olacaktır. Sosyal sorumluluk sorumluluğumuz değil görevimizdir.